Hárání stafordšírského bulteriéra: Jak dlouho trvá?
|

Hárání stafordšírského bulteriéra: Jak dlouho trvá?

Ahoj všichni milovníci stafordšírského bulteriéra! Dnes se zaměříme na jednu ze zajímavých otázek – jak dlouho trvá hárání u této plemene? Pokud se o to také zajímáte nebo jste se právě stali majiteli tohoto úžasného psa, pak neváhejte a čtěte dál! V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o tomto období v životě vašeho staforda. Takže připravte se na zajímavé poznatky a užijte si čtení!
Známky a symptomy hárání u stafordšírského bulteriéra

Obsah článku

Známky a symptomy hárání u stafordšírského bulteriéra

Stafordšírský bulteriér je jednou z nejoblíbenějších plemen psů díky svému přátelskému a oddanému charakteru. Avšak jedním z aspektů péče o tuto plemennou je i období hárání. Zde je přehled známek a symptomů hárání u stafordšírského bulteriéra:

 • Velké množství chlupů: Během období hárání může vašemu psu výrazně houstnout srst a začnou se mu uvolňovat chlupy. To může vést k početnému vypadávání chlupů po celém domě.
 • Intenzivní svědění: Psi mohou během hárání zažívat svědění kůže způsobeného novým růstem srsti. To může vést k častému škrábání nebo olizování postižených oblastí.
 • Změna chování: Někteří psi mohou být během hárání podráždění nebo neklidní. Může se také objevit zvýšená úroveň stresu nebo nervozity u psa.

Jak dlouho trvá hárání u stafordšírského bulteriéra

Stafordšírský bulteriér je plemeno psa, které je známé svou silnou a charismatickou povahou. Když jde o období hárání tohoto plemene, může být u jednotlivých jedinců rozdílné, jak dlouho trvá. Nicméně v průměru hárání stafordšírského bulteriéra může trvat od 2 do 4 týdnů. Je důležité si uvědomit, že každý jedinec je jedinečný, a proto se doba hárání může u každého jedince lišit.

Při péči o stafordšírského bulteriéra během období hárání je důležité dbát na správnou hygienu a dostatečný pohyb. Pomocí pravidelného kartáčování srsti můžete minimalizovat riziko nežádoucího línání a ochlupení vašeho mazlíčka. Dodatečně je vhodné zajistit psy dostatečný pohyb a aktivitu, aby se u nich minimalizovalo stresové období hárání.

Tipy pro zvládání hárání u stafordšírského bulteriéra

Tipy pro zvládání hárání u stafordšírského bulteriéra

Hárání u stafordšírského bulteriéra může být náročným obdobím pro majitele tohoto plemene. Je důležité se připravit a vědět, jak s tímto obdobím efektivně zacházet. Následující tipy vám pomohou zvládnout hárání u stafordšírského bulteriéra:

 • Pravidelné kartáčování: Pravidelné kartáčování srsti pomůže minimalizovat vypadávání chlupů a udrží srst vašeho bulteriéra zdravou a lesklou.
 • Strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny: Zahrnutí potravy bohaté na omega-3 mastné kyseliny do stravy vašeho psa může pomoci udržet srst zdravou a lesklou.
 • Navštivte profesionálního kadeřníka: Pokud se vám zdá, že se hárání vašeho bulteriéra nezvladatelné, nebojte se vyhledat pomoc profesionálního kadeřníka, který vám může pomoci s úpravou srsti a odstraněním nadbytečného podsady.

Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny Doporučené denní dávkování
Losos 3x týdně
Chia semínka 1-2 lžíce denně
Řepkový olej 1 lžíce denně

Důležitost správného stravování během období hárání u stafordšírského bulteriéra

Důležitost správného stravování během období hárání u stafordšírského bulteriéra

Během období hárání je důležité poskytnout vašemu stafordšírskému bulteriérovi vyváženou stravu, která mu pomůže udržet zdraví a kondici. Správná výživa může ovlivnit délku trvání hárání a minimalizovat případné problémy spojené s tímto obdobím. Zde je několik tipů, jak zajistit správné stravování během hárání vašeho psa:

 • Dodržujte pravidelné krmení: Věnujte pozornost frekvenci a množství krmení vašeho stafordšírského bulteriéra. Je důležité udržovat stabilní stravovací režim, aby váš pes měl dostatek energie během hárání.
 • Zaměřte se na kvalitní živiny: Zahrňte do stravy psa kvalitní proteiny, vlákninu, vitamíny a minerály. Tyto živiny mu pomohou udržet zdravou srst, kůži a vitalitu během hárání.
 • Pijte dostatek vody: Ujistěte se, že váš stafordšírský bulteriér má vždy k dispozici čerstvou vodu. Během hárání může pes potřebovat více tekutin než obvykle, aby udržel správnou hydrataci.

Doporučení od veterináře ohledně hárání u stafordšírského bulteriéra

Doporučení od veterináře ohledně hárání u stafordšírského bulteriéra

Stafordšírský bulteriér je populární plemeno, ale mnoho majitelů se zajímá o to, jak dlouho trvá hárání u těchto psů. Doporučení od veterináře je důležité vzít v úvahu, abyste správně pečovali o vašeho čtyřnohého kamaráda během této fáze. Zde je několik tipů od odborníka:

Frekvence hárání:

 • Stafordšírský bulteriér může mít hárání dvakrát do roka.
 • Období hárání může trvat až 3 týdny.

Nezapomeňte na:

 • Pravidelné kartáčování a péči o srst.
 • Kontrolu parazitů a výživu psa.

Závěr

Děkujeme za přečtení našeho článku o tréninku stafordšírského bulteriéra! Jak jsme zjistili, tento proces trvá individuálně a vyžaduje trpělivost, konzistenci a lásku. Nezapomeňte být důslední při tréninku a věnovat svému psímu kamarádovi spoustu pozornosti a motivace. S těmito principy a metodami byste měli být schopni dosáhnout úspěchu a vzájemného porozumění se svým chlupatým kamarádem. Pokud máte nějaké dotazy nebo zkušenosti s tréninkem stafordšírského bulteriéra, neváhejte se s námi podělit v komentářích. Děkujeme a přejeme vám jen to nejlepší ve vašem společném putování!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *