Jaké teploty snáší francouzský buldoček: Přehled
|

Jaké teploty snáší francouzský buldoček: Přehled

Ahoj všichni milovníci francouzských buldočků! Pokud se zajímáte o to, jaké teploty snáší tento roztomilý plemenný psík nejlepší, jste na správném místě. Dnešní článek se zaměří na přehled teplot, které francouzský buldoček snáší nejlépe a tipy, jak mu pomoci být v těchto podmínkách co nejkomfortnější. Podívejme se společně na to, jak pečovat o tohoto malého, ale odvážného společníka!
Jaké teploty snáší francouzský buldoček: Přehled?

Obsah článku

Jaké teploty snáší francouzský buldoček: Přehled?

Francouzský buldoček je robustní a odolný pes, ale jako všichni psi i on má své limity, co se týče teplot. Je důležité mít na paměti, že francouzský buldoček není ideální pro život venku v extrémních podmínkách. Zde je přehled teplot, které francouzský buldoček dokáže snášet:

 • Francouzský buldoček snáší mírná teploty kolem 18-22 stupňů Celsia velmi dobře.
 • V teplotách nad 30 stupňů Celsia by měl být francouzský buldoček udržován v chladu a hydratovaný.
 • Při teplotách pod 0 stupňů Celsia je důležité chránit francouzského buldočka před podchlazením.

Teplota Schopnost snášení
18-22 °C Dobře
30 °C a více Ohrožení, vyžaduje chlad a hydrataci
Méně než 0 °C Riziko podchlazení

Jak se chránit před extrémními teplotami?

Jak se chránit před extrémními teplotami?

Když přemýšlíte o tom, jak se chránit před extrémními teplotami s vaším francouzským buldočkem, je důležité být obezřetní a vědět, jaké teploty tento plemeno snáší nejlépe. Francouzští buldočci jsou citliví na horko a nemají rádi extrémně vysoké teploty. Jejich omezená schopnost termoregulace je důvodem, proč je třeba pozorně sledovat, jaké teploty jsou pro ně bezpečné.

Podívejme se na přehled teplot, které francouzský buldoček snáší:

 • Optimální teploty: 18-21 stupňů Celsia
 • Maximální teploty: 25 stupňů Celsia
 • Minimální teploty: 15 stupňů Celsia

Teplota Situace
25°C Příliš horko pro aktivitu venku, doporučeno zůstat ve stínu nebo v chladném prostředí.
15°C Minimální teplota pro venkovní aktivity, blíže se chladnému počasí, pes by měl být vhodně oblečen.

Důležitost stínu a dostatečné hydratace

Důležitost stínu a dostatečné hydratace

Francouzský buldoček je jednou z těch psích plemen, které nesnášejí horko příliš dobře. Proto je důležité si uvědomit, jaké teploty váš buldoček snáší a jak mu můžete pomoci v letních dnech udržet se v chladu. Zajistěte mu důstojný stín, kde se může schovat před přímým slunečním zářením a dostatečnou hydrataci, aby nedošlo k přehřátí organismu.

V letním období je vhodné dbát na to, aby váš buldoček měl vždy k dispozici čistou a čerstvou vodu. Můžete mu také dopřát osvěžující mokré obklady na břiše, uších nebo tlapách, abyste mu pomohli udržet teplotu těla na optimální úrovni. Nezapomeňte také na pravidelné procházky ve stínu a v přiměřeně chladnějších částech dne.

Jak přizpůsobit venkovní aktivity podle teploty?

Jak přizpůsobit venkovní aktivity podle teploty?

Francouzský buldoček je plemeno psa, které je citlivé na teplotní změny a může snadno trpět horkem i chladem. Proto je důležité přizpůsobit venkovní aktivity podle teploty, aby váš čtyřnohý kamarád nebyl vystaven zbytečnému stresu nebo nebezpečí.

Jaké teploty snáší francouzský buldoček:

 • Při venkovní teplotě nad 30°C byste měli omezit fyzickou aktivitu vašeho francouzského buldočka a zajistit mu stinné a chladné místo k odpočinku.
 • V chladných podmínkách pod 0°C je důležité chránit psa před podchlazením a vystavením tvrdým mrazům. Doplňte mu teplý obleček a zkrátěte venkovní procházky.
 • Optimální teplota pro francouzského buldočka se pohybuje mezi 15-25°C, kdy může bezpečně vykonávat své venkovní aktivity jako krátké procházky a hry venku.

Proti opařením pomocí ochranných pomůcek

Proti opařením pomocí ochranných pomůcek

Jaké teploty snáší francouzský buldoček: Přehled

Francouzští buldočci jsou skvělými společníky, ale jejich krátkosrstá, plochá tvář a malý nos je činí náchylnými k úpalům. Je důležité chránit svého čtyřnohého přítele před nadměrným sluncem a teplem, aby se vyhnuli vážným zdravotním problémům. Existuje několik ochranných pomůcek, které mohou pomoci snížit riziko opaření:

 • Sluneční brýle: Speciálně navržené sluneční brýle chrání oči vašeho buldoka před škodlivými UV paprsky a pomáhají jim zůstat v pohodě při venkovních aktivitách.
 • Sluneční krém: Aplikování slunečního krému s vysokým UV faktorem na nos a uši vašeho buldoka pomáhá chránit je před spálením.
 • Chladící deka: Chladící deky nebo podložky jsou skvělým způsobem, jak udržet vašeho buldoka chladného a pohodlného, zvláště v horkých letních dnech.

Pomocí těchto ochranných pomůcek a s vědomím toho, jaké teploty vašemu francouzskému buldočkovi vyhovují, můžete zajistit, že váš mazlíček zůstane šťastný, zdravý a bezpečný i v letních měsících.

Kdy je vhodné obrátit se na veterináře při podezření na přehřátí?

Kdy je vhodné obrátit se na veterináře při podezření na přehřátí?

Když se jedná o francouzského buldočka, je důležité vědět, jaké teploty tento pes snáší. Při podezření na přehřátí je vhodné obrátit se na veterináře co nejdříve. Zde je přehled několika situací, kdy byste měli zvážit návštěvu veterináře:

 • Pes má zvýšenou teplotu a špatně se mu dýchá.
 • Pes má zvracení nebo průjem.
 • Pes je letargický a nejeví zájem o jídlo nebo vodu.

U francouzského buldočka je důležité být ostražitý a pečlivě sledovat jeho chování a zdravotní stav, aby se předešlo případným komplikacím spojeným s přehřátím.

Závěr

Doufáme, že tento přehled vám pomohl lépe porozumět, jaké teploty snáší francouzský buldoček. Je důležité si uvědomit, že jsou to psi citliví na extrémní teploty, a proto je nutné přizpůsobit prostředí, ve kterém žijí. Nezapomeňte, že vždy je lepší být opatrný a dávat pozor na signály, které váš mazlíček vysílá. Pokud máte jakékoliv otázky nebo zkušenosti s touto plemenem, neváhejte se s námi podělit v komentářích. Děkujeme za přečtení a přejeme vám spoustu radostných chvil se svým francouzským buldočkem!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *