Kolik dní nosí pes štěňata Border Kolie: Fakta o březosti
|

Kolik dní nosí pes štěňata Border Kolie: Fakta o březosti

Ahoj všichni milovníci Border Kolie! Dnes se podíváme na jednu z nejzajímavějších otázek týkající se těchto chytrých a energických psů – kolik dní nosí fenka Border Kolie štěňata? Připravte se na zajímavá fakta o březosti a porodu těchto úžasných zvířat. Pojďme se ponořit do světa těchto inteligentních a hbitých psů!

Jak dlouho trvá březost u Border kolie?

Border kolie jsou krásní a energičtí psi, kteří jsou oblíbení pro svou inteligenci a oddanost. Pokud se rozhodnete chovat štěňata Border kolie, je důležité mít vhled do doby trvání březosti u těchto plemen.

Při plánování chovu je důležité vědět, že březost u Border kolie trvá obvykle 63 až 65 dní. Je to zhruba 9 týdnů od počátku březosti až po narození štěňat. Během tohoto období je důležité pečlivě sledovat samici a zajistit jí dostatečný klid i výživu.

Po narození se štěňata mohou těšit na život plný her a akce, a vy se můžete těšit na jejich roztomilá štěkání a hravost. S dostatečnou péčí a láskou se z nich stanou skvělí společníci a pracovní psi pro celou rodinu.

Známky a symptomy březosti u Border kolie

Známky a symptomy březosti u Border kolie

Pokud máte Border kolii a zajímá vás, jak poznat, zda je vaše fenka březí, existuje několik známek a symptomy, na které byste měli být pozorní. Březost u Border kolie může být náročná, ale s dostatečnými znalostmi můžete zajistit, aby váš pes měl bezproblémový průběh.

Zde jsou některé z hlavních symptomů, které naznačují březost u Border kolie:

 • Zvýšená chuť k jídlu
 • Zvětšení a zčervenání prsou
 • Změna chování, jako je úzkost nebo agresivita

Jak pomoci Border kolii během březosti

Border Kolie jsou inteligentní a energická plemena psů, která si zaslouží zvláštní péči během březosti. Doba březosti u Border Kolie trvá obvykle 63 dní. Během tohoto období je důležité poskytnout vaší feně dostatečný odpočinek a podporu.

Během těhotenství je důležité zajistit, aby vaše Border Kolie dostávala vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály. Měla by mít také dostatek cvičení, ale vyvarovat se nadměrné fyzické námaze. Pokud máte pochybnosti nebo potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na veterináře.

Během porodu buďte připraveni na případné komplikace a mějte číslo veterinární pohotovosti po ruce. Dodržujte pokyny veterináře a poskytněte své feně potřebnou podporu a péči. S dodržováním správné péče můžete zajistit zdravé štěňata a bezproblémový průběh porodu vaší Border Kolie.

Co očekávat během porodu u Border kolie

Při porodu u Border Kolie můžete očekávat určité chování a situace, které jsou typické pro tuto plemennou. Jednou z věcí, které můžete pozorovat, je nervozita a nepokojnost vaší fenečky. Může být těžké uklidnit ji během porodu, proto je důležité být trpěliví a podporovat ji v tomto stresujícím období.

Během porodu může být Border Kolie velmi citlivá na vnější podněty a může reagovat i na nečekané zvuky nebo pohyby v okolí. Berte to v potaz a pokuste se udržovat klidné prostředí kolem ní, aby se cítila co nejvíce bezpečně. Důvěřujte své fenečce a sledujte její signály, aby jste jí mohli poskytnout potřebnou podporu.

Dále je důležité mít na paměti, že porod u Border Kolie může trvat déle než u jiných plemen. Buďte připraveni strávit několik hodin nebo dokonce i několik dní s vaší fenkou během tohoto procesu. Vik da je důležité být trpěliví a poskytnout vaší Border Kolii veškerou potřebnou péči a podporu během tohoto důležitého okamžiku.

Starost o štěňata po narození

Starost o štěňata po narození

Štěňata Border Kolie jsou známá svou inteligencí a energií, a proto je důležité poskytnout jim správnou péči od samého začátku. Po narození štěňat je důležité dbát na jejich zdraví a blahobyt, aby se správně vyvíjeli a rostli. Zde je několik důležitých faktů o tom, kolik dní pes nosí štěňata Border Kolie:

 • Průměrná doba březosti: 63-65 dní
 • Počet štěňat v jednom vrhu: 4-8 štěňat
 • První očkování: obvykle ve věku 6-8 týdnů

Pamatujte, že každý pes je jedinečný, a proto je důležité se poradit s veterinářem ohledně specifických potřeb vašeho štěněte Border Kolie. S vhodnou péči a výživou budou vaše štěňata zdravá a šťastná, a připravena na společný život s vámi.

Jak dlouho Border kolie nosí štěňata

Border kolie jsou inteligentní a energické psy, kteří jsou také známí svou oddaností a schopnostmi ve výcviku. Když se rozhodnete chovat štěňata Border kolie, je důležité mít informace o tom, jak dlouho pes nosí štěňata během březosti.

Typická březost u Border kolie trvá **60 až 64 dní**. Je důležité sledovat chování vašeho psa během této doby a poskytovat mu veškerou potřebnou péči. Během březosti se pes může chovat neobvykle nebo přehnaně ochranářsky, což je naprosto normální, protože se připravuje na příchod nových členů do smečky.

Věděli jste, že průměrný počet štěňat v jednom vrhu Border kolie se pohybuje kolem **5 až 10**? Je důležité se předem připravit na narození štěňat a zajistit jim vhodné podmínky a péči během prvních týdnů jejich života.

Důležité informace o výživě březí Border kolie

Důležité informace o výživě březí Border kolie

Doba březosti u Border Kolie trvá obvykle **60 až 63 dní**. Je důležité být připraven na tento velký okamžik v životě vaší fenky. Březost je kritické období pro zdraví štěňat a pro samotnou matku.

Během březosti je důležité zajistit správnou výživu pro březí fenku. **Vyvážená strava** s dostatkem živin je klíčová pro zdraví štěňat a pro správný vývoj embryí. Doporučuje se krmit fenku vysoce kvalitním krmivem pro březí a kojící feny, které obsahuje dostatek bílkovin, vápníku a dalších důležitých látek.

Vitamíny Minerály
Vitamín A Vápník
Vitamín D Fosfor
Vitamín E Železo

Možné komplikace březosti u Border kolie

Border kolie jsou inteligentní a energické psy, kteří mohou být skvělými rodiči. Březost u border kolie obvykle trvá kolem 63 dní, ale může se lišit v závislosti na jednotlivém jedinci. Březost u těchto psů může být spojena s několika možnými komplikacemi, na které byste měli být připraveni.

Mezi patří:

 • Porodní potíže: Některé border kolie mohou mít potíže s porodem, zejména pokud mají štěňata větší než obvykle. Je důležité mít veterinární podporu, pokud se objeví jakékoli komplikace během porodu.
 • Problémy s placentou: Může dojít k problémům s placentou, což může vést k různým zdravotním komplikacím pro matku i štěňata.

Příznak Možná komplikace
Nadměrné vybití Porodní potíže
Krev ve stolici Problémy s placentou

Jak zajistit bezpečí březí Border kolie

Jak zajistit bezpečí březí Border kolie

Border Kolie jsou inteligentní a energické psy, kteří si zaslouží bezpečnou březost a porod. ?

Zde je několik důležitých tipů:

 • Pravidelné veterinární kontroly: Navštěvujte pravidelně veterináře, aby se ujistil, že je váš pes zdravý a všechno probíhá správně.
 • Upravená strava: Poskytněte vaší březí Border Kolii vyváženou stravu, bohatou na živiny, pro správný vývoj štěňat.
 • Bezpečné a klidné prostředí: Ujistěte se, že má váš pes přístup k klidnému místu, kde se může uvelebit a odpočívat během březosti.

Jak správně naplánovat chovatelský proces u Border kolie

Jak správně naplánovat chovatelský proces u Border kolie

Border Kolie jsou inteligentní a aktivní psi, kteří si zaslouží správnou péči během chovatelského procesu. Když přemýšlíte o tom, jak správně naplánovat březost vaší fenky Border Kolie, je důležité znát některá klíčová fakta o délce trvání březosti a nosení štěňat.

Kolik dní nosí pes štěňata Border Kolie?

 • Březost Border Kolie trvá přibližně 63 dní.
 • Počátek březosti je po vyčistění (estrus), kdy dochází k páření.
 • Je důležité pečlivě sledovat chovatelský proces a poskytnout feně veškerou potřebnou podporu a péči.

Klíčové Poznatky

Doufám, že tento článek vám pomohl lépe porozumět tomu, kolik dní nosí pes štěňata Border Kolie během březosti. Jak jsme si všimli, celý proces březosti u psa trvá přibližně 63 dní, ale pamatujte si, že každý jedinec může mít mírné rozdíly. Jestliže máte doma tuto neuvěřitelně chytrou a aktivní plemeno, je důležité se o něj správně postarat během celého procesu březosti a následného porodu. Buďte trpěliví, pozorní a nezapomínejte na pravidelné návštěvy u veterináře. S láskou a péčí pomůžete vaší Border Kolii k bezpečnému a zdravému porodu. Děkujeme za přečtení a přejeme vám všechno nejlepší s vaším čtyřnohým přítelem!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *