Pes zlatý retrívr: Průvodce pro začínající majitele
|

Pes zlatý retrívr: Průvodce pro začínající majitele

Ahoj a vítám tě u nového článku na našem blogu! Dnes se zaměříme na jednoho z nejoblíbenějších a nejmilovanějších psů na světě – pes zlatý retrívr. Pokud jsi začínající majitel a právě přemýšlíš o pořízení tohoto úžasného psa, neboj se, máme pro tebe průvodce, který ti pomůže pochopit vše, co potřebuješ vědět. Tak pojďme na to!
Co je pes zlatý retrívr?

Co je pes zlatý retrívr?

Golden Retriever je jednou z nejpopulárnějších plemen psů díky své laskavé a přátelské povaze. Tito psi jsou známí svou oddaností a inteligencí, což z nich dělá vynikající společníky pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Pokud váháte nad tím, zda si pořídit zlatého retrívra, tady je pár věcí, které byste měli vědět:

 • Golden Retriever je plemeno střední až velké velikosti s krásnou zlatou srstí.
 • Jsou velmi inteligentní a snadno se učí novým trikům a povely.
 • Tito psi potřebují hodně pohybu a aktivit, takže budou ideální pro aktivní rodiny.

Vlastnosti: Golden Retriever
Velikost: Střední až velká
Barva srsti: Zlatá
Inteligence: Velmi vysoká

Pokud jste připraveni věnovat svému zlatému retrívrovi lásku, péči a pozornost, budete začínajícím majitelem tohoto plemene určitě šťastní. Pamatujte, že každý pes je jedinečný jedinec s vlastními potřebami a osobností, takže je důležité se s vaším novým společníkem poznat a vytvořit s ním pevnou pouto.

Historie a původ plemene

Historie a původ plemene

Pes zlatý retrívr je jednou z nejpopulárnějších plemen psů na světě. Jeho historie sahá až do 19. století, kdy byl vyšlechtěn ve Skotsku jako lovecký a vodní pes. Tito psi byli původně chováni pro lov pernaté zvěře, zejména kachny a bažanty.

Retrívři jsou známí pro svou inteligenci, loajalitu a přívětivou povahu. Jsou skvělými společníky pro rodiny s dětmi, ale také se hodí pro práci ve službách jako terapeutičtí psi nebo pátrací psi.

Historie zlatých retrívrů je fascinující a plná zajímavých faktů o jejich původu a vývoji. Pokud máte zlatého retrívra nebo plánujete si jednoho pořídit, je důležité pochopit jejich historii, aby bylo možné lépe porozumět jejich potřebám a chování.

Výživa a strava pro zlatého retrívra

Výživa a strava pro zlatého retrívra

Zlatý retrívr je skvělým společníkem pro každou rodinu. Aby váš chlupatý kamarád zůstal zdravý a šťastný, je důležité mu poskytnout správnou výživu a stravu. Zde je několik tipů, jak zajistit, aby váš zlatý retrívr dostal potřebné živiny:

 • Zvolte kvalitní granule pro zlatého retrívra, které obsahují vyvážené množství bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny a dalších důležitých živin.
 • Dopřejte svému psu čerstvé maso, zeleninu a ovoce jako zdravé doplňky k jeho hlavní stravě.
 • Pamatujte také na dostatečný přísun vody, která je pro správnou funkci jeho organismu nezbytná.

Živina Doporučené množství
Bílkoviny 20-25%
Tuky 10-15%
Sacharidy 50-60%

Výchova a trénink pro začínající majitele

Výchova a trénink pro začínající majitele

Chovat zlatého retrívra může být naprosto úžasný zážitek pro začínajícího majitele. Tito skvělí psi jsou nejen krásní a přátelští, ale také inteligentní a hbití. Pokud jste se rozhodli přivítat tohoto chlupatého společníka do své rodiny, je důležité se seznámit s tím, jak správně vychovávat a trénovat zlatého retrívra.

Výchova zlatého retrívra vyžaduje trpělivost, lásku a konzistenci. Je důležité vytvořit pevné pouto se psem a být jasnými a důslednými ve svém vedení. Zde je několik tipů, jak úspěšně vést svého zlatého retrívra k poslušnosti:

 • Posilování pozitivního chování: Odměňujte svého psa za správné chování dobrotou nebo pochvalou.
 • Konzistence: Buďte důslední ve svém vedení a pravidlech, aby se pes necítil zmateně.
 • Trpělivost: Dejte svému psovi čas a trpělivost při učení nových dovedností.

Zdravotní péče a prevence nemocí

Zdravotní péče a prevence nemocí

Plemeno: Zlatý retrívr
Průměrná délka života: 10-12 let
Velikost: Střední až velký pes

Pokud jste se rozhodli pořídit si zlatého retrívra, jako začínající majitel byste měli vědět několik důležitých věcí o péči a výchově tohoto úžasného psa. Zlatý retrívr je velmi přátelský, inteligentní a energický pes, který si zaslouží dostatek pozornosti a péče.

Zde jsou některé tipy pro začínající majitele zlatého retrívra:

 • Cvičení: Zlatí retrívři potřebují dostatek cvičení a aktivity, takže se ujistěte, že jim poskytnete dostatek pohybu.
 • Výcvik: Díky své inteligenci jsou zlatí retrívři snadno cvičitelní, proto je důležité začít s výchovou co nejdříve.
 • Zdravotní péče: Pravidelné návštěvy veterináře a očkování jsou nezbytné pro zdraví vašeho psa.

Dejte svému zlatému retrívrovi lásku a péči, a on vám to mnohonásobně vrátí svou oddaností a radostí.
Výbava a potřeby pro zlatého retrívra

Výbava a potřeby pro zlatého retrívra

Pokud se rozhodnete pořídit si zlatého retrívra, je důležité mít všechno potřebné vybavení, které váš nový člen rodiny bude potřebovat. Zde je seznam nezbytných věcí, které byste měli mít připravené předtím, než váš nový retrívr přijde domů:

 • Postel a pelíšek: Zajistěte pohodlí a útulnost pro vašeho psa s teplým a pohodlným pelíškem nebo postelí.
 • Miska na jídlo a vodu: Mějte zvláštní misky pro jídlo a pití pro vašeho retrívra, aby měl vždy čerstvou vodu a kvalitní stravu.
 • Vodítko a obojek: Bezpečně choďte ven s retrívrem na procházky s vhodným vodítkem a pohodlným obojkem.

Aktivní život zlatého retrívra: jak ho zabavit

Aktivní život zlatého retrívra: jak ho zabavit

Jak zabavit aktivního zlatého retrívra

Pokud jste šťastným majitelem zlatého retrívra, jistě víte, že tato plemeno je velmi energické a potřebuje hodně pohybu. Abychom zabránili tomu, aby se váš pes nudil a nezničil domov z nudy, je důležité mu zajistit dostatek fyzické i duševní aktivity. Zde je několik tipů, jak zabavit vašeho aktivního zlatého retrívra:

 • Dlouhé procházky a běhání: Zlatí retrívři milují běhání a procházky, takže nezapomeňte je pravidelně vodit ven a dát jim možnost vyběhat se.
 • Hračky pro apportování: Tito psi jsou známí svou láskou k apportování, takže zkuste s nimi hrát s hračkami, které můžete házet a oni vám je přinášet.
 • Vodní aktivity: Zlatí retrívři jsou skvělí plavci, takže pokud máte možnost, dejte jim možnost vykoupat se v řece nebo jezeře.

Aktivita Doporučení
Procházky Minimálně 2x denně
Běhání Alespoň 30 minut denně
Apportování Pravidelně jako trénink

Libovolné aktivity a sporty pro zlatého retrívra

Pokud máte doma zlatého retrívra a hledáte způsoby, jak ho udržet aktivního a šťastného, jste na správném místě! Existuje mnoho libovolných aktivit a sportů, které můžete se svým zlatým retrívrém vyzkoušet. Tyto aktivity nejenže posílíte jejich fyzickou kondici, ale také posílíte váš vztah s vaším mazlíčkem.

Mezi oblíbené aktivity pro zlatého retrívra patří:

 • Agility: Procvičuje obratnost a poslušnost psa.
 • Pesbálka: Skvělý způsob, jak trávit čas venku a posilovat váš vztah.
 • Plavání: Ideální aktivita pro zlaté retrívry, kteří milují vodu.

Agility Pesbálka Plavání
Zlepšuje obratnost psa Posiluje váš vztah Ideální pro milovníky vody

Sociální interakce a vztahy s jinými psy a lidmi

Sociální interakce a vztahy s jinými psy a lidmi

Pes zlatý retrívr je známý svou přátelskou a láskyplnou povahou, což z něj činí skvělého společníka pro sociální interakce s jinými psy i lidmi. Pokud jste novým majitelem tohoto plemene, je důležité naučit se správně vést interakce a vztahy s ostatními.

Zlatý retrívr je obecně velmi přátelský a hřejivý pes, který má tendenci si rychle získat důvěru a náklonnost ostatních. Je důležité věnovat dostatečnou pozornost jeho sociálním dovednostem a vztahům s ostatními psy a lidmi, aby se udržel zdravý a šťastný život.

 • Vytvářejte pozitivní podmínky pro setkávání s ostatními psy i lidmi.
 • Zajistěte pravidelné kontakty s jinými psy a lidmi pro sociální interakci.
 • Buďte důslední ve výchově a tréninku, aby se pes naučil vhodné sociální chování.

Závěrečné myšlenky

Doufáme, že tento průvodce vám pomohl lépe porozumět vašemu pes zlatému retrívrovi a poskytl vám užitečné rady pro začínající majitele. Nezapomeňte, že tato plemena jsou inteligentní, energická a milující, a s dostatečnou péčí a pozorností se může stát skvělým společníkem pro celou rodinu. Pamatujte si, že každý pes je jedinečný, a proto buďte trpěliví a soustředění, když se učíte poznávat svého nového chlupatého přítele. Děkujeme, že jste nás četli a přejeme vám mnoho štěstí s vaším zlatým retríverem!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *